Наша адреса: verchovyna@at.ua      *****    Шануємо і пам'ятаємо невинно убієних Героїв України!    *****      Наша адреса: verchovyna@at.ua
Вхід на сайт

Меню сайту

Онлайн камера

Погода

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 50

Головна » 2018 » Січень » 14 » У Верховині обговорювали районний бюджет 2018
10:05 AM
У Верховині обговорювали районний бюджет 2018

   Днями, в місті Верховина проведено позачергову ХVІ сесію районної ради VІІ демократичного скликання. У засіданні взяли участь: депутат обласної ради Микола Ілюк, депутати районної ради, голова районної державної адміністрації Олег Лютий та його заступники, начальники управлінь та відділів РДА, міський та сільські голови, керівники підприємств, установ та організацій району, директори навчально-виховних закладів району, працівники Верховинського дитячого садка "Сонечко", представники громадських організацій.

   Відкрив пленарне засідання голова районної ради Іван Шкіндюк. Звучить Державний Гімн України. Молитва. Військовослужбовців, які загинули в боях з агресором на Донбасі, захищаючи суверенність незалежної України, вшановано хвилиною мовчання.

   Депутати внесли зміни до районного бюджету на 2017 рік, після чого перейшли до розгляду питань про затвердження районних програм та про районний бюджет на 2018 рік.

   Голова районної ради Іван Шкіндюк поінформував присутніх депутатів, запрошених та всіх присутніх у залі районної ради, що в районному бюджеті склалась заборгованість по заробітній платі в сумі 6928,0 тис. грн.  працівникам бюджетних установ району за частину листопада – грудень 2017 року. Крім того, проведений аналіз забезпеченості асигнуваннями, що включені до проекту рішення про районний бюджет на 2018 рік для виплати заробітної платі працівникам бюджетних установ свідчить, що незабезпеченість фінансовим ресурсом на зазначену мету становить 39280,5  тис. грн., з них:

   - по установах освіти – 20226,3 тис. грн., в тому числі за рахунок додаткової дотації на фінансування установ освіти – 13258,6 тис. грн. (6,0 місячних фонди оплати праці), за рахунок коштів місцевих бюджетів – 6967,7 тис. грн. (4,0 місячних фонди оплати праці);

   - по галузі "Охорона здоров’я" – 12424,4 тис. грн. або 5,0 місячних фонди оплати праці, з яких на здійснення диференціації в заробітній платі -  3239,7 тис. грн..

   - по установах соціального захисту, молодіжної політика, культури та фізичної культури – 5516,9 тис. грн., або 4,0 місячних фонди оплати праці.

   Фінансування зазначених закладів здійснюється за рахунок доходів загального фонду бюджету, які складаються із освітньої та медичної субвенцій з державного бюджету, додаткової дотації на фінансування установ освіти та охорони здоров’я переданих з державного бюджету,  власних надходжень та базової дотації з державного бюджету.

   Наявний фінансовий  ресурс бюджету району, що розраховується на основі діючої на даний час формульної методики та наявної чисельності населення не забезпечує  мінімальної потреби  на захищені статті видатків бюджету, що в свою чергу призводить до незабезпеченості конституційних прав громадян на основні соціальні  гарантії та виконання Закону України "Про статус гірських населених пунктів". Діюча модель формульного розрахунку не враховує специфічних особливостей "гірських" районів, таких як низька щільність населення та відповідно розгалужена мережа бюджетних установ і значна кількість працюючих.

   Такий стан ситуації вимагає детального обговорення питання районного бюджету на 2018 рік як депутатами районної ради, так і керівниками та працівниками бюджетних установ із залученням широкого кола громадськості та відстоювання права працюючих на гідну заробітну плату у повному обсязі та фінансування усіх захищених статей бюджетних установ, а також прийняття в першу чергу соціальних програм. Тому є пропозиція ще раз детально проаналізувати ситуацій і прийняти відповідно виважене, грамотне і колегіальне рішення.

   В обговоренні питань районного бюджету на 2018 рік і районних програм висловились депутати обласної ради, депутати районної ради, голова райдержадміністрації та його заступники, представники громадськості, керівники освітніх закладів, працівники дитячого садка "Сонечко", представники громадськості та усі бажаючі на пленарному засіданні присутні.

   Беручи до уваги проблему з недостатнім забезпеченням фінансовим ресурсом працівників бюджетних установ району на виплату заробітної плати  на 2018 рік  та невиплаченою заробітною платою за листопад-грудень 2017 року, враховуючи висловлені на сесії пропозиції депутатів, голови райдержадміністрації, директорів загальноосвітніх шкіл, керівників установ та представників громадськості, районна рада прийняла рішення відхилити прийняття рішення з вищенаведених питань. Питання про районний бюджет на 2018 рік та про затвердження районних програм після детального аналізу, вивчення та обговорення на Дні депутата з участю депутатського корпусу, керівництва райдержадміністрації, керівників бюджетних установ району, розпорядників районних програм винести на розгляд чергового засідання районної ради.

   Районна рада прийняла звернення до Президента України Порошенка П.О., Голови Верховної Ради України Парубія А.В.,  Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б., народного депутата України Солов’я Ю.І., голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації Гончарука О.Р., голови Івано-Франківської обласної ради Сича О.М. щодо недостатнього забезпеченням фінансовим ресурсом працівників бюджетних установ району на виплату заробітної плати  на 2018 рік.

   З інших питань порядку денного, розглянутих на сесійному засіданні, прийнято відповідні рішення, про які буде широко поінформовано у засобах масової інформації району.

Переглядів: 225 | Додав: Admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Пошук

Календар

Архів записів